Професійне кредо:

Професійне кредо:
Викохай із тендітного паростка чудодійне дерево з міцним корінням та життєдайною силою!

Творчі надбання



Мовний дивосвіт
(до Дня української писемності та рідної мови)




Укладачі:  
Шелест Л.І., Ціхоцька Є.А., Загороднюк О.І., Римар Н.В., 
вчителі Маківського НВК  «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум»

Рецензенти:     Почапська-Красуцька О.І., кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач кафедри журналістики, заступник декана з наукової роботи,член НСПУ
Фурман Л.М., методист районного методичного кабінету відділу освіти Дунаєвецької райдержадміністрації
 



Передмова
Не забувайте, звідки й хто ви,
Чиїх очей навис печаль.
У світі слів немає випадкових,
Хоча вони й століттями мовчать.
О. Довгий
         ХХІ століття – надзвичайно бурхливий час. Нещадне колесо історії крутиться з особливою швидкістю. І головне для нас, учителів, щоб дитина в цій круговерті не втратила себе, своїх коренів та надбань минулих поколінь. А з усім цим нас пов’язує рідна мова, бо тільки вона і є тим місточком, який поєднує минуле з сьогоденням, а сьогодення – з майбутнім.
         Засади словесної майстерності закладаються у школі. Саме тут дитина засвоює через рідну мову досягнення і надбання української та світової культури, виявляє свою індивідуальність. А тому усе більше зростає роль школи у формуванні особистості в сучасних умовах і стає зрозумілою велика роль учителя української мови та літератури. Саме він повинен викликати у дітей стійкий інтерес до художнього  слова, систематично прилучати їх до великих цінностей духовної культури. А все це здійснюється у процесі найрізноманітніших позакласних заходів.
         Уже стало традицією проводити тижні філології напередодні Дня писемності. Пропонуємо калейдоскоп мовних заходів, що стануть корисними всім учителям.
   Посилання на роботу




Літературні казки
Сценарії уроків 
для 5 класу
 

Укладач:     Загороднюк О.І., вчитель Маківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум»

Рецензенти: Ціхоцька Є.А., вчитель-методист Маківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум»;
                      Шелест Л.І., старший вчитель Маківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум».


Передмова


Казка – це золоте намисто, яке впало на морське дно. Перегортаючи сторінки улюбленої казки, ви зрозумієте, що вони – наші великі вчителі, які спочатку виховують, а вже потім розважають.
Герої казок живуть у нашому духовному світі. Як і взагалі літературні герої, вони приходять до нас в дитинстві, не полишаючи уже дорослих. Казка розвиває фантазію, принаджує нас до книжки, вчить людину добру. Казка – це наш любий приятель, який супроводжує людину з найдавніших, найсивіших часів до нинішніх. Вона ушляхетнює наші душі, приносить розвагу й науку пізнання світу, кличе у мандри, велить бути в житті сміливими й мудрими, долати перешкоди й біди і не забувати добра світового, бо тільки ним і вимірюється наша людська сутність. 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар